Sıkça Sorulan Sorular

Ürün Fiyat Listesi

Neden Mouse Pad Kullanmalıyız?

Bilindiği üzere günümüzde birçok optik mouse her yüzeyde çalışabiliyor. Hatta parlak ya da cam yüzeylerde bile çalışabilen modeller var. Peki böyle bir zamanda neden Mouse pad kullanmalıyız, gerekli mi? Biraz geçmişe gidelim çoğu genç oyuncuların bilmediği toplu mouseler vardı. Bu mouseler öyle bilinen her yüzeyde çalışmaz, kumaşımsı yüzeylerde çalışırdı.

Zamanla kir tutup düzenli temizlik isteyen mouselar zamanla kullanılmamaya başlandı. Mouse padler tahta ve pürüzlü masa yüzeylerinden sizi kurtarır ve mousenuzun ayaklarının erimesini oldukça yavaşlatır. Bide yüzeyi kumaş kaplama ise bu erime hızı neredeyse yok olur.

Bilgisayarınızı götürdüğünüz yerdeki yüzeyi bilmediğiniz için mouse padinizi yanınızda götürebilirsiniz. Bu sayede evinizdeki rahatlığı ve hızı başka ortamlarda da sağlamış olursunuz. Mouse padimizin yüzeyi tamamen aynı yapıda kaplama olduğu için mousenizin optik alıcıları bunu algılar ve size daha kolay hareket aktarımı sağlar. Masanızdaki çizikler, kirler ya da renklerden dolayı hareketiniz kısıtlanabilir.

Oynadığınız oyunlarda mousenizi hızlı ya da yavaş kullanmanız gerekebilir. Böyle durumlarda kumaş ya da sert plastik yüzeye ihtiyacınız vardır. Bir oyun için masanızı değiştiremezsiniz ancak mouse pad baskı fiyatları size de uygun gelirse yeni bir mouse ped alabilirsiniz. Mousenize göre ideal yüzeyi seçebilirsiniz. Silikon, sert veya kumaş yüzeyler tamamen sizlerin tercihine kalmış.

Doğru Mouse Padi Nasıl Seçeriz?

Yeni bir ekipman alırken nereden alacağınızı bilmemek yapabileceğiniz en büyük hatadır. Bu sadece mouse pad için geçerli değil tabiî ki. Mouse pad şimdiye kadar kolay seçilebilen, şöyle bir göz atıldığında evet bu olsun diyebildiğimiz bir üründür. Doğru bir mouse pad için kafanızdan ölçü belirleyemezsiniz.

Mouse padinizi seçerken masanızın genişliği mouse padinizin ne kadar yer kaplamasını istediğiniz çok önemlidir. Kullandığınız model küçükse büyük bir mouse pad basımı seçmenin ne anlamı var. Masanızın yüzeyi kaygansa eğer yerinde durmayan bir mouse pad seçmek mantıksız. Öncelikle bütçenizi ayarlayın, ardından istediğiniz mouse padin ne kadar büyük olacağına karar verin.     

Daha sonra masanızın üzerinde kaymayacak bir modele yönelin. Örneğin kauçuk Mouse pad ya da silikon tabanlı bir mouse pad modelleri arasından kullandığınız mousenin tarama alanını en verimli şekilde çalıştırabilecek modellere yönelin. 
 

Mouse Pad Baskı Aşamaları

Mouse pad baskısında dikkat edilmesi gereken şey grafik tasarımıdır. Kullanıcıların oluşturulan reklam amaçlı Mouse padleri masalarında tutmaları için güzel tasarımlar olmalıdır. Sabit bir şekilde masaya yapışması, üzerinde mousenin rahat şekilde hareket etmesi gerekir. Baskı yapılan malzemenin yüzeyi novadır, novanın 3 mm olası, alt kısmın kauçuk eva olması gerekir.

Ayrıca baskı yapılacak olan kağıdın en az 250 gr. olması baskı açısından önemidir. Baskı aşamalarında kauçuk üst kısımda telefonun ayrılmaması laminasyonun yanlış yapılması ürünün çabuk bozulmasına neden olur.

Üye Kaydı
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Lütfen daha önceden kayıt olunmamış bir e-posta giriniz.

Üye Giriş
Bilgiler Yanlış.veya


veya şifrenizi mi unuttunuz?

Şifremi Unuttum

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp