Sıkça Sorulan Sorular

Ürün Fiyat Listesi

Diplomat Zarf Baskısı Hakkında

Diplomat zarf basımı , baskı türü ve matbaa özellikleri ele alındığında farklı türler ile baskısı gerçekleştirilen işlevsel baskılar olmaktadır. Firmanızın yazışma dokümanlarını ve faturalarını muhafaza ederek taşınabilir olmasını, diplomat zarf sağlamaktadır. Ofset baskı da aynı işlevselliğe sahip kalite statüsü daha yüksek olan baskı olmaktadır.

Baskı işçiliği aşamasında birtakım uygulamalar da aynı şekilde isteğe göre uygulanmaktadır. Bu baskı işçiliği ise; varak baskı, gofre(kabartma yazı), ve lak uygulaması şeklinde olmaktadır. Standart baskısı gerçekleştirilen zarf baskısı içinzarf fiyatları uygun olurken, standart ebatlardan farklı baskısı istenen zarflar için zarf fiyatları değişiklik göstermektedir. Baskısı hazır olan zarflar için firma tercihleri daha ağırlıklı olmaktadır. Sebebi ise daha uygun maliyet ve daha hızlı zarf basımı sağlanmasıdır. 

Ofset Zarf Basımı

Günümüzde zarf basımı için en çok kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır. Zarf baskısı sistemi; su ile yağlı mürekkebin karışmaması şeklinde çalışmaktadır. Kullanılan örnek çalışmalar ile görsel baskıların metin içerikleri ile özdeşleşmemesi ve görsel mürekkebinin karışmaması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Firma tercihi için kaliteli baskı olarak yer almaktadır. Ayrıca gazete ve dergilerde de ofset baskı yöntemi uygulanmaktadır.

Diplomat Zarf Kullanımı

Diplomat zarf basımı yapılacak firmanın evraklarını, dokümanlarını ve fatura bilgilerini taşıdıkları matbaa ürünleridir. Standart ölçüler ile baskısı yapılırken aynı zamanda isteğiniz doğrultusunda zarf tasarımları için tasarım fikirlerinizi paylaşabilir ve farklı grafik tasarım ile baskısı yapılabilir. Baskısı ve kullanım benzerliği bulunan Diplomat zarf için pek çok çeşit zarf türü bulunmaktadır.

Hizmet noktası benzer olarak farklı zarf türü bulunur. Ancak işlevsellik bakımından birbirinden farklı olmaktadır. En çok benzeyen zarf ise torba zarf olmaktadır. Bu zarf da aynı şekilde firmanızın yazışmalarını muhafaza eder. Zarf tasarımları sayesinde üzerine eklenen firmanızın logo ve amblemi ile kurumsal kimlik taşımaktadır. Bu yüzden şirketler için en çok kullanılan zarf türlerini, torba zarf olarak değerlendirmek mümkündür. 

Pencereli Zarf Baskı

Pencereli zarf türü, diplomat zarf ile benzer baskı türüne sahiptir. İçerikleri saklı tutarken aynı zamanda şirketinizin firma ve logosunu penceresi sayesinde bulundurabilmektedir. Aktaracağınız bilgi için de ayrıca pencereli zarf türünü tercih edebilirsiniz. Pencereli zarf baskı için genelde kullanılan kağıt tipi: 1.hamur olmaktadır. Standart ölçülerde matbaada hazır bulunur. Ancak diğer zarf türleri gibi istek doğrultusunda pencereli zarf baskı için farklı ebatlar ayarlanabilmektedir. İki çeşit kullanılan diplomat zarflar için;

1. Alıcı bilgilerinin yer alabileceği pencereli zarflar

2. Etiket üzerinde alıcı bilgilerinin yer alabileceği penceresiz zarflar

zarfları bulunmaktadır. Pencereli zarf baskı modelleri, genelde kurumsal kimlik hassasiyetine önem gösteren şirketler olmaktadır. Bu sayede pencere içeriğine logo veya amblem yerleştirebilme imkanları bulunabilmektedir.

Üye Kaydı
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Lütfen daha önceden kayıt olunmamış bir e-posta giriniz.

Üye Giriş
Bilgiler Yanlış.veya


veya şifrenizi mi unuttunuz?

Şifremi Unuttum

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp